Dziś jest 30 pazdziernika 2013
Miasto Grudziądz

Historia miasta sięga okresu pierwszych Piastów i wiąże się z działalnością misyjną jaka była prowadzona na terenie Prus. Właścicielem Grudziądza oraz całej Ziemi Chełmińskiej został biskup misyjny Chrystian. W związku z nieefektywnym działaniem Chrystiana kontynuacją misji zajął się sprowadzony przez Konrada Mazowieckiego Zakon Krzyżacki, który przejął we władanie Ziemię Chełmińską wraz z Grudziądzem. Odtąd, aż do II pokoju toruńskiego w 1466 roku miasto pozostawało we władaniu Zakonu. Po podpisaniu traktatu pokojowego Ziemia Chełmińska przeszła we władanie Polski. Miasto rozwijało się dynamicznie aż do XVII wieku, kiedy padło ofiarą nieustannych wojen prowadzonych przez Rzeczpospolitą.podziwiać.
Wydarzenia
18 lutego 2013   Karnawałowy Bal Charytatywny w Leśniczówce
Dnia 08.02.2013 roku Grudziądzki Klub Rotariański zorganizował Charytatywny Bal Karnawałowy, który odbył się w Restauracji Leśniczówka, położonej w Parku Miejskim, a jej historia sięga roku 1896. Celem Balu było zebranie funduszy na nowy MG, dotyczący wymiany mebli w pokojach dzieci w CPDZiPR w Grudziądzu przy ul. Mikołaja z Ryńska, a także dokończenie podłoża pod boisko do gry w siatkówkę położonego przy Placu Zabaw (który stanowi zeszłoroczny MG zrealizowany przy współudziale klubów polskich i zagranicznych), oraz wyposażenie salki edukacyjnej na oddziale dziecięcym grudziądzkiego szpitala w sprzęt multimedialny.
Bal uroczyście otworzył Prezydent Klubu Dieter Christ. Wszyscy goście zostali obdarowani wykonanymi przez dzieci z Centrum wspaniałymi pamiątkami(aniołki, serduszka, kwiatki) z napisem„Dziękujemy serdecznie za okazane wsparcie, które traktujemy jako wyraz Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Uśmiech naszych dzieci to najwyższa zapłata za Państwa dobroć” podpisano (Dzieci , pracownicy i Dyrekcja CPDZiPR). Jak zwykle na imprezie nie zabrakło przyjaciół i darczyńców Klubu, którzy hojnie i z wielkim sercem wspomagają charytatywne działania Grudziądzkich Rotarian. Impreza obfitowała w szereg atrakcji i niespodzianek.Każda para mogła wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie, które można było otrzymać już w trakcie balu za przysłowiowy „dar serca”. Do nabycia były również wydane na tę okazję niepowtarzalne talie kart. Odbyła się również zabawa fantowa, która jak co roku budziła niemałe emocje. Gadżety zostały podarowane przez Rotarian, ich rodziny, a także zaprzyjaźnione firmy, od lat współpracujące z Klubem. Licytacja poprowadzona przez koleżanki Rotarianki, Anię Janosz i Elę Tepper , cieszyła się niemałym zainteresowaniem i tak na przykład wpływy z licytacji karmika myśliwskiego, grafiki przedstawiającej żaglowiec, kopii map z XVIII wieku, zasiliły w znaczny sposób pulę zebranych funduszy. Bal spełnił pokładane w nim oczekiwania, gdyż zarówno goście wspaniale się bawili, jak i zebrano niebagatelną kwotę ponad 12 tys. zł na zaplanowane cele.