Dziś jest 17 czerwca 2013
Miasto Grudziądz

Historia miasta sięga okresu pierwszych Piastów i wiąże się z działalnością misyjną jaka była prowadzona na terenie Prus. Właścicielem Grudziądza oraz całej Ziemi Chełmińskiej został biskup misyjny Chrystian. W związku z nieefektywnym działaniem Chrystiana kontynuacją misji zajął się sprowadzony przez Konrada Mazowieckiego Zakon Krzyżacki, który przejął we władanie Ziemię Chełmińską wraz z Grudziądzem. Odtąd, aż do II pokoju toruńskiego w 1466 roku miasto pozostawało we władaniu Zakonu. Po podpisaniu traktatu pokojowego Ziemia Chełmińska przeszła we władanie Polski. Miasto rozwijało się dynamicznie aż do XVII wieku, kiedy padło ofiarą nieustannych wojen prowadzonych przez Rzeczpospolitą.podziwiać.
Wydarzenia
27 kwietnia 2013   Pod dachami Paryża w obiektywie
17 kwietnia 2013r , tak jak w roku poprzednim grupa inicjatywna z koleżanką Anką Janosz na czele zorganizowała wyjazd integracyjny Rotarian i przyjaciół Rotarian do Paryża.

Wyjazd ten jest kontynuacją wycieczek fakultatywnych rozpoczętych w zeszłym roku pod hasłem  " Stolice Państw Europy w obiektywie Rotarian " . Tak jak w zeszłym roku w Pradze  tak w tym roku w Paryżu pod wprawnym okiem Ani  mieliśmy okazję poznać najważniejsze obiekty historyczne, sakralne i turystyczne . Nie sposób w paru słowach opisać zachwytów których doznawaliśmy widząc tyle sztuki i historii w jednym miejscu , jak również trudno opisać miejsca, które wywoływały w nas zachwyt , skłaniały do refleksji, a przede wszystkim pozwoliły bliżej poznać Paryż i mentalność Francuzów. Fotoreportaż najlepiej odda atmosferę wyjazdu i pobytu w Stolicy Francji. Teraz już wiemy , że na Placu PIGALLE  nie ma kasztanów a dzielmica artystów jest widokiem nie do opowiedzenia , ale Do Zobaczenia.    Korzystajac z okazji  uczestnicy wycieczki raz jeszcze dziękują  Ani .