Dziś jest 30 pazdziernika 2013
Miasto Grudziądz

Historia miasta sięga okresu pierwszych Piastów i wiąże się z działalnością misyjną jaka była prowadzona na terenie Prus. Właścicielem Grudziądza oraz całej Ziemi Chełmińskiej został biskup misyjny Chrystian. W związku z nieefektywnym działaniem Chrystiana kontynuacją misji zajął się sprowadzony przez Konrada Mazowieckiego Zakon Krzyżacki, który przejął we władanie Ziemię Chełmińską wraz z Grudziądzem. Odtąd, aż do II pokoju toruńskiego w 1466 roku miasto pozostawało we władaniu Zakonu. Po podpisaniu traktatu pokojowego Ziemia Chełmińska przeszła we władanie Polski. Miasto rozwijało się dynamicznie aż do XVII wieku, kiedy padło ofiarą nieustannych wojen prowadzonych przez Rzeczpospolitą.podziwiać.
Wydarzenia
27 kwietnia 2013   Zawody Bowling Cup w Bydgoszczy
6 czerwca reprezentacja naszego klubu wzięła udział w drugiej edycji Rotary Bowling Cup w Bydgoszczy. W zawodach tych udział wzięło 12 drużyn z siedmiu klubów w Polsce.
Klub nasz reprezentowany przez Zbyszka, Darka i Piotra oraz wiernie kibicującym im pomponiarkom zajął zaszczytne szóste miejsce. Przy wręczaniu nagród uzgodniono , że trzecia edycja Rotary Bowling Cup zorganizowana będzie przez nasz klub i odbędzie się w Grudziądzu . Dla naszej ekipy nie były to tylko zawody ale możliwość bliższego poznania ludzi z innych klubów Rotary.